Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním e-shopu dáváte najevo svůj souhlas s využíváním cookies.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Aby zaměstnanci chrániče sluchu správně - nebo vůbec - používali, je velmi důležité brát při výběru chráničů v úvahu pohodlí a umožnit uživatelům vlastní výběr.
S výjimkou individuálních chráničů sluchu zhotovených na míru podle otisků uší je obvyklé, že čím lépe chrániče sluchu těsní, tím méně pohodlné jsou. Chrániče vkládané do zvukovodu musí těsně sedět v uších, mušlové chrániče sluchu musí těsně přiléhat k hlavě a obepínat ušní boltce. To není právě příjemné a mnoho uživatelů si z tohoto důvodu na používání chráničů sluchu nikdy nepřivykne. Konečným důsledkem může být nesprávné používání chráničů – uživatel si zavádí chrániče do uší jen mělce, aby jej netlačily, nebo má příliš volně nasazená ochranná sluchátka či přilbu. Z toho plyne snížený ochranný efekt chráničů a zvýšené riziko poškození sluchu hlukem.
Proto je velmi důležité, umožnit každému zaměstnanci výběr takových chráničů sluchu, které nejen účinně tlumí, ale zároveň mu dobře „padnou“. Vzhledem k tomu, že v anatomii uší i hlavy mohou být značné individuální rozdíly, je nezbytné toto při výběru chráničů pro zaměstnance zohlednit a umožnit volbu z více tvarů a průměrů zátkových chráničů, podle průměru a tvaru zvukovodu.
Není neobvyklé, že tvar zvukovodů u jednoho člověka může být velmi rozdílný. V takovém případě je nutné použít do každého ucha jiný chránič, případně zvolit individuální chrániče vyrobené na míru. Ty mohou být řešením také u extrémně úzkých zvukovodů. Stejně tak je při výběru mušlových chráničů sluchu třeba zohlednit tvar hlavy a uší.
Maximální možné pohodlí v kategorii zátkových chráničů sluchu poskytují individuální chrániče sluchu.
Tyto chrániče sluchu se vyrábí na zakázku podle otisků uší, na míru konkrétnímu uživateli. Díky tomu chrániče v uších dokonale "sedí", netlačí ani jinak neobtěžují. Jejich používání je - na rozdíl od pěnových „špuntů do uší“ - naprosto hygienické díky možnosti kdykoliv chrániče umýt nebo očistit, případně i vydesinfikovat. Manipulace s individuálními chrániči je velmi snadná - jdou jednoduše zavádět do uší i vyjmout ven. Tím vším individuální chrániče sluchu přispívají ke snížení pracovního stresu a lepší pohodě pracovníků, k jejich lepší koncentraci na práci a v konečném důsledku ke zvýšení pracovní výkonnosti.
Před výběrem jakéhokoliv chrániče sluchu by mělo být zjištěno, zda uživatel měl nebo má jakékoliv problémy se sluchem nebo zda je léčen z důvodů ušního nebo kožního onemocnění.
Osoby s bolestmi uší, podrážděným zvukovodem, výtokem z uší či ztrátou sluchu by se měly o výběru vhodných chráničů sluchu poradit s ORL lékařem, audiologem či foniatrem, neboť výběr chráničů může být omezen. Např. ušní záněty mohou být omezením pro zátkové chrániče sluchu.
Aktualizováno 19. 3. 2016.